Üye Ol | Üye Girişi | Site Haritası | Bize Ulaşın

İPTAL İŞLEMİ

1. Teslimat yapıldı ve ödeme alındıysa : ürün iade prosedürü geçerlidir. ürünün müşteri tarafından iadesini takip eden 24 saat içinde müşterinin ödeme yapma şekline göre para iade edilir

2. Teslimat yapılmadan önce iptal talep edilirse talep tarafımıza ulaştığı andan itibaren 24 saat içinde müşterinin ödeme yapma şekline göre para iade edilir.

3. Ürünü İade Etmek İçin Ürün İade Formu Mutlaka doldurulmalıdır. Aksi Takdirde İade Prosedürü başlamaz.

4. İade edilecek ürünün faturaları ile birlikte iade edilmek zorundadır. Eğer Ürünü alan Firma ise iade faturası kesmekle yükümlüdür. Şirketimiz İrsaliyeli Fatura Düzenler,o yüzden 2 nüshası ile birlikte göndermeyi unutmayınız.

 

İADE İŞLEMİ (Prosedürü)


1. Müşteriye yanlış teslim edilmiş veya müşteri tarafından yanlış sipariş edilmiş olan ürünler,fatura tarihinden itibaren 24 saat içinde iade edilmelidir.

2. Müşteri tarafından özel istek üzerine sipariş edilmiş ürünlerin siparişi iptal edilemez.Bu ürünler ilk kullanımda arızalı çıksa bile iade alınmaz,ithalatçı firmaya gönderilir ve gelmesi beklenir.

3. İlk kullanımda arızalı olduğu tespit edilen ürünler için; fatura tarihinden itibaren 3gün içinde teknik servisimize getirilmelidir.Bu ürünlerin arızası teknik servis tarafından giderilemez ve ürün garanti şartlarına uygun ise yenisi ile değiştirilir.Değiştirilecek ürün stokta mevcut değilse,muadil bir başka ürün ile değiştirilir.Muadili de yoksa ürün iade alınır.Kuruluş sırasında meydana gelmiş veya kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

4. Uygulandığı donanım ve yazılımla uyumsuzluğu tespit edilen ürünler için fatura tarihinden itibaren 3 gün içinde teknik servise başvurulmalıdır. Teknik servis uyumsuzluğun giderilmesi için çözüm bulamıyorsa,ürün fatura tarihinden itibaren 7 gün içinde iade alınır.

5. Tüm ürünler orijinal ambalajı ile iade edilmelidir.İade sırasında ambalajı ve / veya standart aksesuarlarının eksik yada hasarlı olduğu tespit edilen ürünler iade alınmaz.

6. Yanlış teslim ,yanlış teslimat,veya konsinye ürünlerde ,ürünle birlikte gelen sarf malzemeleri orijinal ambalajında olarak iade edilmelidir.

7. Ambalajı açılmış ve/veya lisans anlaşması kullanılmış olan yazılım ürünleri iade alınmaz.(DVR Kart)

8. Bu şartlar dışında ürün iadesi yapıldığında ,fatura tarihinden itibaren 30 gün içinde iade edilen ürün satış faturasındaki YTL tutarından iade alınır.İade tarihinde ürünün fiyatı düşmüş ise aradaki fark müşterinin hesabına borç olarak kaydedilir.30 günü aşan sürelerde ek olarak her ay için % 5 ek “Garanti Kayıp Bedeli “ alınır.

İade süresi...

    Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, Üzerinde bulunan  kablosunu kesmeden ,Üzerindeki orjinalliğini belirten şeffaf etiketi yırtmadan,  ayrıca Garanti şartı için geçerli olan ürünün içinin açılmadığının anlaşılması için yapıştırılan  Stickeri yırtmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde, iade etme nedenini belirtmeden geri verebilirsiniz.Göderim ve İade Gönderimlerde Kargo Ücreti Tarafınıza aittir. Ancak MNG Kargo Şubesine Ürününüzü Teslim ederken firmamızın anlaşma Numarası belitrmeniz halinde , Firmamızın özel anlaşmalı tarifemizle sizlerde indirimli kargo ücretinden yararlanacaksınız

İade şartları

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde olması gereken öğeler aşağıda sıralanmıştır. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
Ürünün faturası,
İade talep formu,
7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Ancak bazı Firmamız kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin, öncelikli olarak aşağıda yer alan iade şartları geçerlidir.

Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1-3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

İade yöntemi

Ürünü iade etmeden önce iade talep formunu doldurarak Firmamız yetkililerine durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Size, Firmamız teknik departmanı tarafından gönderilecek olan iade gönderim onayını aldıktan sonra, iade talep formunu doldurarak, ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.

Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

İade koşulları

Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması,
Ürünün kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması.
Ambalajı açılmış ürünler ( ürünün arızalı olması dışında ) hiçbir şekilde iade edilemez.
Ürünün Kablolarının Kesilmemesi
Garanti Bandının Çıkarılması
Ürünün İçinin Açılması,
Ürünün Aksesuarlarına zarar verilmesi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.